Események, programok

Aktuális eseménynaptár 2024-25

Nevelési év első napja, nevelés nélküli munkanapSzeptember 2.

SZMK. szülői munkaközösségi értekezletSzeptember 17.

Szüreti délelőtt játékos programokkalSzeptember 19.

Őszi családi munkadélután.Október 11.

Nevelés nélküli munkanapOktóber 28.

Tájékoztató szülői értekezlet nagycsoportos szülőknek, a közeli iskolák bemutatkozása.November 14.

Mikulásmese (a felnőttek mese-előadása a gyermekeknek)December 5.

MikulásvárásDecember 6.

Karácsonyi ünnep a gyermekek részéreDecember 18.

Nevelés nélküli munkanap. Január 31.

Farsang heteFebruár 10-14.

Nevelés nélküli munkanap. március 28.

Húsvéti nap
Kézműves családi délutánáprilis 17.

Bemutatkozó nap/tájékoztató szülői értekezlet a leendő kiscsoportosok szülei részére.Április 15.

Beiratkozás az iskolásoknakÁprilis

Utazó planetárium (nagycsoportosoknak)Április 30.

Földnapja /nyitott családi délelőtt/Április 29.

Beiratkozás az óvodába (az időpont még módosulhat)Április 22-23.

Anyák napjaMájus 5.

Nevelés nélküli munkanapMájus 16.

„0”szülői értekezlet a leendő kiscsoportosok szülei részére.Május 27.

Nagycsoportosok búcsúzója,Időpont a szülőcsoportokban

SZMK értekezletJúnius 10.

Nevelés nélküli munkanapjúnius 14.

Aprók Napja családi napjúnius 14.

Nyári zárásElső turnus

Nyitott programok a szülőknek

Munkadélutánok: a szülők számára szerveződnek délutáni időpontban, amikor a gyermekekért jönnek. Minden csoportban egyedi technikával haza vihető alkotást készíthetnek a szülők a gyerekekkel közösen. Az óvó nénik segítséget nyújtanak hozzá. Jó alkalom nyílik a szülőknek, hogy oldottan játszhassanak a gyermekükkel. Kötetlenül beszélgethetnek az óvó nénikkel, szülőtársakkal Őszi terményekből különböző technikával alkotások készítése, húsvéti munkadélutánon tojásdíszítési technikák bemutatása.
Anyák napja: a gyerekek az ünnepre süteményt sütnek. A csoport egyik félre eső sarkában megterítenek egy asztalt, a vázába virágot tesznek, így várják az Anyukájukat, Nagymamájukat ezen a délutánon. Verssel, saját készítésű ajándékkal kedveskednek.
Tavaszi nyílt napok a csoportokban: évente egyszer a középső-és nagycsoportban, nyílt napot tartatnak az óvodapedagógusok a szülők számára. A nyitott délelőttökön megnézhetik, milyen tevékenységek, feladatok, szabályok alakítják a kisgyermekek mindennapjait. Erre a napra szerveződik délután a szülői értekezlet, ahol megbeszélik a nyílt napon látottakat.
Föld Napja: a gyermekek előre készülnek erre a napra. Beszélgetnek a természetvédelemről, környezetvédelemről. Különböző kézműves tevékenységekkel készülnek (tablók ragasztása, tarisznya nyomdázása stb.). A csoportok különböző állomásokon versenyekben, feladatokban vesznek részt.
Évet záró játszódélután: a gyermekek a szüleikkel közösen egy közös dramatikus játékban vesznek részt, ahol felelevenítik az év közben tanult mondókákat, verseket, dalos játékokat.
Aprók napja: hagyományos ünnepünk júniusban az Aprók napja. A tanévet ezzel a közkedvelt, közösségformáló rendezvényével zárjuk le. Ezen a szombati napon az óvoda összes dolgozója színes, érdekes programokkal várja a régi és leendő óvodásainkat családjukkal együtt. Helyszín az óvoda udvara. A leendő kiscsoportosok és szüleik is meghívást kapnak, így a nyílt napon kívül még jobban megismerhetik az óvodában folyó munkát. Erre a programra folyamatosan, egész évben készülünk, minden szülőnek eljuttatjuk a meghívókat, amely részletesen tartalmazza programjainkat, illetve a 0. szülői értekezleten tájékoztatjuk leendő óvodásaink szüleit erről az eseményről.

Nevelés nélküli munkanapok

2024/25-ös nevelési év




1.2024. október 28.

2. 2025. január 31.

3. 2025. március 28.

4. 2025. május 16.

5. 2024. június 13.





Időpontváltozás esetén 7 nappal a tervezett időpont előtt értesítjük a szülőket a központi –és a csoportfaliújságokon!

Gyermekprogramok

Szüreti mulatság az udvaron: a gyerekek egy fürt szőlővel érkeznek az óvodába. A program helyszíne az udvar. A gyerekek tálkákba leszemezgetik a szőlőt, majd szőlőprésen az óvónők és a szülők segítségével kipréselik a szőlőlevet, amit megkóstolhatnak. Őszi énekeket, mozgásos játékokat játszanak az udvaron.
Mikulás: mindhárom korcsoportba ellátogat a Mikulás. A gyermekek kitisztítják a csizmájukat, életkornak megfelelő dallal, verssel köszöntik a Mikulást. Megtekintik az óvó nénik erre az alkalomra írt és szervezett drámajátékát.
Ádvent, karácsony: a gyermekek Luca búzát ültetnek, megfigyelik fejlődését. "Kotyoló" mondókát tanulnak. Karácsony (december 24-25-26.): A gyermekek korcsoportjuknak megfelelően, az óvónő segítségével adventi naptárt és koszorút készítenek. Asztaldíszt készítenek, gyertyát öntenek. Mézeskalácsot gyúrnak, sütnek és díszítenek. Verset, dalt és mondókát tanulnak, meghitten ünnepelik a Karácsonyt. Az óvoda udvarán a madaraknak "karácsonyfát" díszítenek (madarak fája) madáreleségből. A csoportokban meghitten ünnepeljük a karácsonyt.
Farsangi mulatság: hagyományos jeles ünnepünk a Farsang, mely több napig tart. Egy hétig búcsúztatjuk el a telet. A „Vár és lakói” tematikus projekten belül várjátékot játszunk. Farsangi mondókákat, verseket, dalokat tanulunk. Komatálat viszünk a szomszéd csoportba. A szülők is a farsang aktív résztvevőivé válnak az által, hogy részt vesznek a jelmezek készítésében, a „Vár és lakói” témában.
A farsangot a hét utolsó napján, táncház zárja .
Húsvéti ünnep: az udvaron a gyerekek megkeresik az elrejtett húsvéti tojásokat, majd játékos vetélkedőn vesznek részt, nyers zöldségeket, gyümölcsöt fogyasztanak.
Gyermeknapi sportdélelőtt: Gyermeknap alkalmából az udvaron, különböző állomásokon játékos sportfeladatokban vesznek részt.